1b463b22cb7523212be347e5de6e85be Cavalier King Charles Spaniel Resimleri | Köpek Cinsleri

Cavalier King Charles Spaniel Resimleri
twitle paylaş beğen li pinle öner

Köken Bu ırk, İngiliz Süs Spanyeli (Ing. English Toy Spaniel) ile aynı kökene sahiptir ve günümüz Spanyel grubu köpeklerinden çok, on beşinci ve on altıncı yüzyıllarda resmedilen Spanyel köpeklerine benzerlik gösterir.
Irk Özellikleri Omuz yüksekliği 30.534 cm, vücut ağırlığı 4.458.81 kg arasında değişir. Ağızburun bölgesi koni biçimli olup, kafatası yassıdır. Burun delikleri oldukça iridir ve kafatası ile ağızburun bölgesi arasındaki geçiş sığdır. İri ve koyu renk gözleri çıkıntılı değildir. Uzun kulaklarını örten tüyler saçaklıdır. Orta uzunluktaki kuyruğu bazen kesilir. Tüyleri uzun ve ipeksi olup, perçemler oluşturmaz. İngiliz Süs Spanyellerine (Ing. English Toy Spaniel) benzer şekilde, Kral Charles Şövalye140 Spanyeli’nin da dört türü bulunur. Bunlarda, tüy örtüsü, siyah üzerine parlak sarımsı kahverengi gölgeli, kızıl, beyaz üzerine kestane rengi lekeli ve üç renklidir (siyah, beyaz, kestane rengi).
Mizaç Canlı, sportif ve sevimli bir ırktır.
Kullanım Alanları Kral Charles Şövalye Spanyeli, sevimli bir refakatçi köpek olup, gelişmiş bir koku duyusu ve keskin bir görüşü olduğundan, açık kırlık alanlarda kısa mesafeli avlarda kullanılabilir.
Not Kuyruk kesimi her yetiştirici tarafından başvurulan bir uygulama olmadığından, bu özellik köpek gösterilerinde dikkate alınmaz.

Bir önceki yazımız olan KÜÇÜK JAPON KOPEĞİ (KÜÇÜK ÇALI KÖPEĞİ) başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

köpek cinsleri editörü Furkan...
Etiketler: ~ ~ ~ ~ ~ ~

Lütfen Yorum Yapın...

18 + 2 = ? (İşleminin Sonucu)  

«
»