96ace99e0cbcb5d35c5c89741eb552d3 HOLLANDA SPANİELİ | Köpek Cinsleri

HOLLANDA SPANİELİ
twitle paylaş beğen li pinle öner

Dutch Spaniel     köpekleri,Dutch Spaniel     alışkanlıkları,Dutch Spaniel     beslenme,Dutch Spaniel     alınacak,Dutch Spaniel     cins köpekleri,Dutch Spaniel     kökeni,Dutch Spaniel  fiyatı

( SU KÖPEĞİ) avı bulur    İngilizce:    Dutch    Spaniel        Frisian Water Dog
Felemenkçe: Wetterhoun
Köken Hollanda Spanyeli, çok eski ve yerel bir köpek ırkıdır.
Irk Özellikleri Omuz yüksekliği ortalama 55 cm olup, vücut ağırlığı ise 1520 kg arasıdır. Zayıf ve güçlü bir başı vardır. Ağızburun bölgesi, burna doğru sivrilmeksizin daralır. Dudakları gergindir. Güçlü dişleri vardır ve çenesi makas ısırışlıdır. Orta büyülükteki çekik gözleri, kestane rengidir. Kulakları spatula biçiminde olup, tüyleri dalgalıdır. Kuyruk, sarmal biçiminde bir kıvrım yapar. Baş hariç tüm vücut, kalın buklelerle kaplıdır. Tüy örtüsüne dokunulduğunda yağlı bir his verir. Tüy örtüsü, siyah, kahverengimsi beyaz veya mavimsi beyaz olabilir.

 
Mizaç Hareketli, gözü pek ve saldırgan bir ırktır.
Kullanım Alanları Geçmişte susamuru avlamak için kullanılan Hollanda Spanyeli, günümüzde her tür av hayvanının avlanmasına uyum sağlamıştır. Güçlü kişiliğinden ötürü, aynı zamanda çok iyi bir bekçi köpeğidir.
avı bulur

köpek beslenmesi , yavru köpek bakımı , köpek ırkları

 HOLLANDA SPANİELİ

Bir önceki yazımız olan BÜYÜK VENDEE GRİFONU başlıklı makalemizde Large Vendeen Griffon alınacak, Large Vendeen Griffon alışkanlıkları ve Large Vendeen Griffon beslenme hakkında bilgiler verilmektedir.

köpek cinsleri editörü Furkan...
Etiketler: ~ ~ ~ ~ ~ ~

Lütfen Yorum Yapın...

11 + 8 = ? (İşleminin Sonucu)  

«
»