4b0e95e453471eaff67ae067c3222342 Köpeği Yetiştirmek | Köpek Cinsleri

Köpeği Yetiştirmek
twitle paylaş beğen li pinle öner

Çocukları için her çeşit cezaya karşı olan bu öğrenci ebeveynlerine ne kadar sık rastladığımı bilemezsiniz, onların çocukları bugün uyuşturucu ve alkole gömülmüş durumda ve başkaları için çaba sarf etmekten, onlara iyilik yapmaktan acizler!

Bir köpeğin sahibi, görevlerinin bilincinde olan her ebeveyn gibi, öğrenim süresince, hayvanı tarafından bir süreliğine sevil memeyi kabul etmelidir. Bu tam aksine köpeğin ona duyduğu sevgiden herhangi bir şey götürmez.

Çünkü eğitim, bir ustanın isabetli şekilde, hiçbir abartıya kaçmadan, o anda kendisinden çok daha zayıf konumda olan bir öğrencisine iradesini kabul ettirmenin asimetrik sanatıdır. O bazı bilgilere sahiptir ve onları mümkün ölçüde düzelterek aktarmalıdır.

Bu aktarımın amacı mümkün olan ölçüde köpeğin “ilerlemesini” sağlamak, yani nitelikli, güçlü, ahlak sahibi, takip edilmeye değer bir köpek sahibi görüntüsü oluşturarak köpeği bulunduğu yerden daha iyi bir yere getirmektir.

Bir köpeğin, gerekli olduğunu düşündüğünde, eniklerine karşı sert davranmadığını mı sanıyorsunuz?

 

dunyanin en kucuk kopegi 3 o Köpeği Yetiştirmek

Bir önceki yazımız olan BUBİ TUZAKLARI İŞE YARAR MI? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

köpek cinsleri editörü Furkan...

Comments (1)

  1. T.C. Volkan diyor ki:

    Annelik çocuk dünyaya getirip bir süs köpeği gibi yetiştirmek değildir. Annelik, emek ister, fedâkârlık ister; her şeyden mühimi şuur ister.

Lütfen Yorum Yapın...

16 + 1 = ? (İşleminin Sonucu)  

«
»