297857b253a10c7c405bf8bcfede80ee Yavru köpek beslenmesi | Köpek Cinsleri

Yavru köpek beslenmesi
twitle paylaş beğen li pinle öner

YAVRULARIN BESLENMESİ

yavru köpek beslenmesi, yavru köpek bakımı, yavru köpek nasıl beslenir, yavru köpek ne ile beslenir, yavru köpeklere faydalı besinler

Yavrulara az ama sık yemek verilmelidir. Kemik gelişimlerini kusursuz tamamlamaları için yüksek protein, kalsiyum, fosfat içeren yiyecekler gereklidir. Genelde yavru köpekler için üretilmiş mamalarda bu maddeler uygun karışımda bulunur. Üç aya kadar günde 4 öğün, bir yaşına kadar 3 öğün, bir buçuk yaşına kadar iki öğün yemek verilmelidir. Köpeğin büyüklüğüne göre gerekli miktar ayarlanmalıdır. Aşırı besin onların gelecekteki sağlıklarını bozabilir. Çok yiyen hayvanların daha kısa yaşadığı bilinmektedir. Dengeli beslenmelerine özen gösterin. Yavrular en baştan tek düze yemeğe alıştırılmamalıdır. Mümkünse normal maması dışında uygun ev yemekleri, en az haftada bir kez et verilmelidir.

 
Köpekler bir aylık olduklarında geçici dişler çıkmaya başlar. İnce kıyılmış etleri yiyebilirler.
Gerçek dişlerinin tamamlanması dördüncü aydan sonra gerçekledir Bu sırada geçici dişler dökû Sür, yerlerini gerçek dişler alır Değişim sırasında yavrunun dış etlerinde iltihap şişme ağızda salya görülebilir Yavru bu süre içinde yeme isteği duymayabilir Yem dişler geldikten sonra ince kemikli et parçaları verilebilir Yetişkin veya yavru kopekler süt içmekten hoşlanır Fakat sütte bulunan laktozu pek kolay sindiremezler.  Eger süt vermek isterseniz az miktarda ve biraz sulandırılmış biçimde verin Köpeklerin betin gereksinmeleri protein,  karbonhidratlar çeşitli mineraller ve vitaminlerden oluşur Normal köpekler için % 18-20 oranında protein ye tartıdır Yetişme çağındakiler içın % 22 veya ustu protein gereklidir.

 

Eger kuru fasulye gibi  bitkisel protein verirseniz kesinlikle az nektarda kukanın Aşın bitkisel proteinler köpeklere uygun değildir.Köpeklerin en çok gereksinim duydukları besin çeşidi yağlardır Enerjisinin büyük bir kısmını yağlardan karşılarlar.
Pirinç, bulgur, bezelye gibi hububatlar, patates gibi nişasta oranı %20, protein oranı% 12 olan besinler köpekler için yararlıdır. Köpekler için gerekli mineralleri et, kemik, hububatlardan; vitaminleri de yemeklerine katacağınız sebzelerle sağlayabilirsiniz. Süt, peynir, balık yağı gibi besinleri de ara sıra vermekte yarar vardır. Ayrıca her köpeğin kendine ait bir yemek kabı, yanında da içi taze su dolu bir kap olmalıdır.

images Yavru köpek beslenmesi

köpek cinsleri editörü Furkan...
Etiketler: ~ ~ ~ ~

Lütfen Yorum Yapın...

15 + 3 = ? (İşleminin Sonucu)  

«
»