Köpeklere Dair Her Şey
Bahçede Beslenebilecek Köpek Cinsleri
Yazar: - 31 Mayıs 2022
269
0

Bahçede beslenebilecek köpek cinsleri özellikle büyük bir bahçeye sahip olan kişilerin araştırdığı konular arasında yer alır. Köpekler evden daha çok dışarıda vakit geçirmeyi seven canlılar da oldukları için pek çok köpek bahçede yaşamayı daha çok sever. Fakat her ırk bahçede yaşamaya uygun olmayabilir. Bu nedenle yeni köpek sahiplenecek kişiler ilk olarak hangi köpeklerin bahçeye uygun olduğuna bakmalıdır.

Labrador Retriever

Bu cins köpekler genelde dışarıda vakit geçirmeyi daha çok sevdikleri için bahçede beslemeye de oldukça uygundurlar. Özellikle pek çok labrador cinsi yüzmeyi çok sever. Aynı zamanda rehber köpeği olarak da bilindiği için bahçede kolay bir şekilde beslenebilir. Çocuklarla da iyi anlaşır.

Australian Shephard

Avusturya çoban köpeği olarak bilinen bu cins bahçede bakılmaya oldukça uygundur. Yüksek enerjili ve çok zeki bir türdür. Dünyanın en zeki köpekleri arasında da yer alır. Bu nedenle kolay bir şekilde de eğitilebilir. Eğitimi de kolay olduğu için bahçede de yetiştirilebilir. Genelde ev sahibine göz kulak olmak için de yetiştirilirler. Çok çevik ve hızlı bir vücut yapısında sahiptirler. Her an egzersiz yapabilirler. Aynı zamanda oldukça itaatkarlardır.

Siberian Husky

Bahçede beslenebilecek köpek cinsleri arasında bir diğeri de Siberian Husky köpek cinsidir. Bu köpekler soğuk iklimlere de uygun olduğu için bahçede yaşamaya da oldukça uygundurlar. Sıcak havalara da belirli bir dereceye kadar uyum sağlayabilirler. Bu köpeklerin enerjileri oldukça yüksektir. Bu nedenle ev içerisinde canları sıkıldığı zaman kemirme davranışı sergileyebilirler. Fakat bahçede yaşadıkları zaman her an enerjilerini de atabilecekleri için onlar için bahçede yaşamak çok daha uygundur. Aynı zamanda çok sosyal bir ırk olduğu için herkesle de çok iyi anlaşır. Çocuklarla da vakit geçirmeyi çok sever.

Alman Kurdu

Alman kurdu da bahçede yaşayabilecek köpek cinleri arasında yer alır. Kendine verilen her görevi yerine getirebilir. Bu da alman kurtlarının ne kadar zeki olduğunu gösterir. İtaatlere uyar. Bu nedenle de dışarıda yaşamaya çok uygundur. Aynı zamanda çeşitli iklimlere de uyum sağlayabildiği için hem sıcak aylarda hem de soğuk aylarda dışarıda yaşayabilir.

Bernese Mountain Dogs

Oldukça nazik bir köpek olarak bilinen bernese dağ köpeği aynı zamanda avcı köpeği olarak da bilinir. Bu nedenle de evlerin bahçelerinde çok fazla bulunur. Rüzgârlı ve soğuk hava koşullarına da çok dayanıklı oldukları için bahçede yaşayabilirler. Bu köpeklerin enerjileri ılımlı olsa da bahçede vakit geçirmeyi çok severler. Aynı zamanda diğer köpeklere kıyasla oldukça evcillerdir. Çok sadık ve zeki bir köpek cinsi olduğu için ailelerinin sözü dışına çıkmazlar.

Vizsla

Vizsla köpek cinsi neredeyse dünyanın en aktif köpeği olarak bilinir. Çok enerjik oldukları için aslında evde yaşamaya da çok uyumlu değillerdir. Bu nedenle bahçede yaşayabilecek köpekler arasında sıklıkla tercih edilir.

Rottweiler

Bahçede beslenebilecek köpek cinsleri arasında sonuncuya da bakılacak olursa rottweiler cinsi oldukça uygun bir köpektir. Enerjik ve yeni keşifler yapmayı seven bu köpekler evden daha çok dışarıda vakit geçirmeyi sever. Aynı zamanda açık ve geniş alanlarda koşuşturmak en sevdiği hobileri arasındadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ