Köpeklere Dair Her Şey
Balkonda Köpek Beslemek İstiyorum, Nelere Dikkat Etmem Gerekiyor?
Yazar: - 28 Nisan 2021
409
0

Apartmanda yaşayan kişi sayısı her geçen gün artarken balkonda köpek beslemek isteyenler de hangi durumlara dikkat etmesi gerektiğini araştırıyor. Günümüzde bahçeli evlerin sayısı azaldığı için köpek besleyenler için de bazı zorluklar ortaya çıkabiliyor. Apartmanlarda köpek beslemek adına en uygun ortam balkonlardır. Ancak balkonlar bazı avantajlar sunduğu gibi dezavantajları da beraberinde getiriyor. Şimdi sizlere balkonda köpek beslemek isteyenlerin dikkat etmesi gereken faktörleri sıralıyor olacağız.

Balkonda Köpek Beslemek Mantıklı mı?

Apartman dairelerinde yaşayan insanlar köpek beslemeye karar verdiğinde öncelikle güvenlik tedbirlerini almalıdır. Çünkü balkondan sarkabilecek ya da dışarıyı merak edebilecek olan köpek dostlarımızın dışarıya çıkması engellenmelidir. Bu durum 1. katta da 5. katta da geçerlidir. Haliyle en önemli durum, onların can güvenliğinin sağlanmasıdır. Aslında balkonlar köpeklerin temiz hava ve güneşlenme ihtiyacını karşılamaktadır. Yine de bir doğa yürüyüşünün yerini dolduramayan balkonlarda özel dekorasyonlara da ihtiyacınız olacaktır. Çünkü köpeğinizin bazı egzersizleri balkonda yapması gerekir. Sonuç olarak balkonda köpek beslemek mantıklı bir hareketten çok şehir hayatında yerini alan insanlar için bir zorunluluk haline gelmiştir.

Köpeğiniz için Konfora Özen Gösterin

Köpeğinizin vakit geçireceği balkonun dekoruna özen göstermenizi öneriyoruz. Sıcak havalarda uzanarak serinleyebileceği bir beton alan oluşturmalısınız. Eğer imkanınız varsa toprak alan oluşturmanız daha mantıklı olacaktır. Elbette soğuk havaları da göz önünde bulundurarak bir köpek kulübesi satın almanızı öneriyoruz. Rahat olması için de yumuşak bir minder yeterlidir.

Güvenliğini Sağlayın

Balkonda köpek besleyecekseniz sineklik, cam duvar veya parmaklık gibi yapılardan uzak durmalısınız. Çünkü köpeğiniz parmaklıkların arasına sıkışabilirken aniden aşağıya da atlayabilir. Cam duvarlar ise köpeğinizin stresli olması durumunda kırılabilir. Sonuç olarak en güvenli balkon yapısı için PVC ya da ahşap kapıların yanı sıra duvarlardan faydalanabilirsiniz.

Tuvalet Kabı Mutlaka Olmalı

Balkonda olması gereken ekipmanlardan tuvalet kabı her zaman önemlidir. Ayrıca köpeğinizin eğitimine göre ona özel bir tuvalet köşesi hazırlayabilirsiniz.

Kimyasal Maddelerden Uzak Durun

Balkonda hiçbir şekilde kimyasal ya da tehlikeli madde bulunmamalıdır. Çünkü bu tür maddeler köpeklerin her zaman ilgisini çekebilir ve hayatına mal olabilir.

Balkonda Bitki Olmamalı

Balkonda bitki olmaması da gerekiyor. Elbette bitkiler güzel bir görüntüyü beraberinde getirir ancak bitki türleri köpeklerin zehirlenmesine neden olabilir. Bitkilerin dışında ambalaj ya da farklı bir kap bulundurmamanız da önemlidir.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ