Köpeklere Dair Her Şey
Charles King Köpek Cinsi Özellikleri ve Bakımı
Yazar: - 28 Aralık 2020
589
0

Minimal bir vücut yapısına sahip olan Charles King köpek cinsi, apartmanda beslenmeye en uygun canlılar arasındadır. İyi bir karaktere sahip olan bu köpeklerin ayrıca çocuklu aileler tarafından tercih edildiği bilinir. Bakımı kolay olan Charles King, Toy Spaniel cinsinin bir alt türüdür. Toy Spaniel cinsi köpek ayrıca İngiliz Kraliyet Ailesi 2. Charles’ın gözde köpeğidir. Genlerinde King Charles ile Cocker Spaniel cinsi köpeklerin çiftleşmesinden dolayı ortaya çıkan bazı özellikler bulunmaktadır.

Charles King Yavru Cins Köpeği

Yavru Charles King cinsi köpeğinin bakımı kolay olmakla beraber son derece sempatiktirler. Ayrıca yaşam süreleri 14 yıla kadar uzayabilir. Kraliyet ailesinin en çok sevdiği köpek cinsi olan Charles King’in yavru cinsine Cavalier Charles King adı verilmektedir. Bu cins köpekler bazen şımarık olmakla beraber havlamaya aşırı meyilli olabilirler. Ancak sahibiyle vakit geçirmeye bayılırlar. Yalnız bırakılmaktan nefret ettikleri için bu durum psikolojilerini ciddi anlamda etkilemektedir.

Charles King Köpek Cinsi Fiziksel Özellikleri

Charles King köpek ırkının 3 farklı renk türü bulunur. Aslında her kombinasyonu birbirinden güzeldir. Karışık renkte, siyah bronz veya vücudu beyaz örtülü olabilen bu köpeklerin Blenheim Cavaliers türündekileri uzun tüylüdür. Ayrıca bu cinsin gözleri kırmızı renktir. Ortalama boyları 33 cm’ye ulaşabilen Charles King cinsi köpeklerin ağırlığı 5-8 kg arasındadır. Vücutları küçük olmakla beraber uzun kulakları ve küçük burnu sayesinde çok şirin görünürler.

Charles King Köpek Cinsi Bakımı Nasıl Olmalı?

Charles King cinsi köpeklerin bakımı son derece kolaydır. Ancak belirli bir rutinde yapılmalıdır. Uzun tüylerinin haftada 1 kez köpek tarağıyla taranması şarttır. Tüy dökümü orta derecede olan Charles King cinsinin tüy sağlığını korumak için her hafta taranması gerekir. Kulak arkası da düzenli temizlenmelidir.

Aile dostu bir köpek cinsi olan Charles King’in genel özellikleri ve bakım bilgileri bu şekildedir. Apartman dairelerinde kolayca beslenebilen bu köpeklerin çocuklarla olan uyumu da dikkat çekiyor. Zaten uzun süreli yaşamaları ve sevgi dolu olmaları nedeniyle günümüzdeki pek çok aile tarafından sahiplenildiğini unutmamak da fayda var.

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ