Köpeklere Dair Her Şey
Çocuk Dostu En İyi 6 Köpek Irkı
Yazar: - 05 Aralık 2022
185
0

Evde köpek beslemek isteyen ailelerin en iyi kararı vermek için belirli öncelikleri vardır. Bu anlamda çocuklarla en iyi anlaşan köpek cinsleri daima tercih listelerinin başında gelir. Ardından tüy dökme sıklığı, havlama huyunun olup olmaması, gün içindeki enerji ihtiyacı ve uysallığı gibi kriterleri göz önüne alarak doğru bir tercihte bulunmak isterler. Özellikle çocuklu aileler, ev içinde yaşamasına karar verdiği köpek cinsinin çocuklarla iyi anlaşması ve ona karşı koruyucu içgüdüsünün yüksek olmasını arzu ederler. Peki dadı köpek cinsleri olarak da nitelendirilen çocuklarla iletişimi en kuvvetli olan köpek cinsleri nelerdir, inceleyelim. 

  • Golden Retrivever

Gencinden yaşlısına kadar herkesin gözdesi olan Golden Retriever, çocuklarla en iyi anlaşan köpek ırkları listesinin ilk sırasında yer alır. Yoğun enerji ihtiyacı ve oyuna duydukları sonsuz istek ile oldukça hareketli olarak tanıdığımız evcil dostlarımız, aynı zamanda çocuklara karşı çok koruyucu ve sabırlıdırlar. Evde hangi cins köpek beslenir, diye merak eden hayvanseverler için önerilebilecek ilk cinstir.

Eğitilme konusunda gösterdikleri üstün başarı, onları sahiplerinin gözünde bir numara yapmaktadır. Havlama huyları da pek olmadığı için her ailenin severek sahiplenebileceği bir köpek cinsi olarak karşımıza çıkabilir.

  • Boxer

Ciddi ve sert görünümlerinin altında yatan tüm sevimliliği ile en iyi aile köpekleri listemizde almaya hak kazandığını söyleyebiliriz. Uzaktan baktığınızda bu cinsin evin mutluluk kaynağı olabileceğini tahmin etmek güç olabilir. Fakat Boxer köpek cinsi ile birlikte yaşamaya karar verdiğinizde, hayatınızda neşe ve heyecan eksik olmayacaktır. Aynı zamanda çocuklu ailelerinde göz bebeği olan bu cins, çocuklarla oynamaktan müthiş derecede zevk alırlar.

  • Labrador Retriever

Güvenilir, sadık ve koruyucu bir köpek cinsi arayışındaysanız, Labrador Retriever sizin için en uygun seçenektir. Oyuncu yapıları ve yüksek zekâ seviyelerinin yanı sıra koruma içgüdüsü ile sahiplerine duydukları bağlılık en özel nitelikleri arasında yer alır. Labrador Retriever’ı ailenize dahil etmeye karar verdiğinizde kendinizi ayrıcalıklı hissetmeye hazırlıklı olabilirsiniz. Sonsuz sabırları ve koruma arzusu ile dolu olan karakter yapıları gereği çocuklarla anlaşmakta sınır tanımazlar.

  • Fransız Bulldog

Küçük köpek ırkları arasında yer alan Fransız Bulldog, sevimlilikleri ile tüm gözleri üzerine toplamayı başarır. Aile üyeleri ile kurdukları bağ oldukça tatmin edici olmakla birlikte, çocuklarla oynamaktan hiç sıkılmazlar. Uyum sağlama konusunda sahiplerine hiçbir problem yaşatmayan Fransız Bulldog köpek cinsi aynı zamanda kolay eğitilebilir oluşu ile çocuklu ailelerin ilk tercihleri arasında yerini koruyabilir.

  • Newfoundland

Dev vücut yapılarına bakıldığında ürkütücü gibi gözükse de aslında tüm canlılara ve insanlara karşı oldukça nazik ve sevecen karaktere sahiptir. En iyi aile köpekleri sınıfında yer alan Newfoundland cinsi, oyunculuk yetenekleri üst seviyelerdedir. Bundan dolayı gün içinde dışarı çıkma ihtiyaçlarının giderilmesi oldukça önemlidir. Enerjisini dışarıda attığı sürece ev içinde çok uysal ve uyumlu olan sevimli dostlarımız aynı zamanda çocuklarla oynamaktan ve onlarla vakit geçirmekten büyük zevk alırlar. 

  • Poodle

Kendine özgü kıvırcık tüyleri ile oyuncak köpek olarak da bilinen Poodle özellikleri incelendiğinde meraklı, zeki ve sosyal oldukları görülür. Çevresinde olup biten her duruma karşı duydukları yüksek merak, onları dışa dönük ve sosyal canlılar sınıfına dahil eder. Sahiplerine karşı duydukları bağlılık, onların sürekli olarak sahiplerinden ilgi görmek istemesine neden olur. Neşeli, yüksek enerjili ve sevimli olan Poodle cinsi, aynı zamanda çocuklarla en iyi anlaşabilen köpekler grubunun bilinen üyeleridir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ