Köpeklere Dair Her Şey
Çocuklarla Çok İyi Anlaşan Köpek Irkları Hangileri?
Yazar: - 28 Haziran 2021
457
0

Köpekler sadece günlük ihtiyaçlarını karşılayarak vakit geçirmezler. Sahiplerine ve evdeki diğer canlılara karşı da ilgili olan patili dostlarımız bu süreçte çocuklarla da çok iyi anlaşırlar. Elbette bu durum her köpek ırkı için geçerli değildir. Patililerde kıskançlık, mutsuzluk, merak, sevgi, ilgi ve alaka gibi kavramlar gelişmiştir. Onlara karşı göstereceğiniz en küçük ilgide mutlu olabilirken cezalandırmanız durumunda hızlıca strese girebilirler. Duyguları bu kadar gelişmiş olan köpeklerin çocuklarla iyi geçinen türleri de bulunuyor. İşte bu yazımızda sizlere çocuklarla çok iyi anlaşan köpek ırkları hangileri sorusunun yanıtlarını veriyor olacağız.

Newfoundland Köpek Irkı ve Çocuklara Olan İlgisi

Bu köpek ırkı çocuklara aşırı meraklıdır. Takma adı bebek bakıcısı olan bu köpek ırkının çocukları ciddi anlamda korudukları bilinir. Açık alanda yaşayan aileler için son derece uygun olan bu köpeklerin ailelerine sadık olduğu ve onlarla uzun süre vakit geçirmeye bayıldığı da unutulmamalıdır. Üstelik çok iyi bir yüzücü oldukları için günümüzde sahil güvenlik köpeği olarak da tercih edilirler. Tek dezavantajı, salyalarının sürekli akması ve tüy dökülmesidir.

Collie Köpek Irkı ve Çocuklar Arasındaki İlişki

Collie köpek ırkı son derece hassas, kibar ve uysal bir ırktır. Eğitimi çok kolay olmakla beraber çocuklarla iyi geçinirler. Çoban köpeği familyasından olan Collie’larda sürü gütme içgüdüsü de bulunuyor. Bu nedenle çocukları gütme eğiliminde olabilirler. Tüyleri uzun olan ve düzenli taranması gereken bu köpek ırkının çocuklarla arası her zaman iyidir.

Bulldog Köpek Irkı ve Çocuklar

Çocuğunuz her zaman hareketliyse ve onun için bir köpek arkadaşı edinecekseniz Bulldog’lar yardımınıza koşabilir. Büyük evlerde sahiplenilebilen bu köpek ırkının her zaman enerjik yapısı dikkat çekmektedir. Sadık, sabırlı, söz dinleyen ve sakin olan Bulldog’lar aşırı miskindir. Sadece çocuklarla değil, ev içindeki diğer canlılarla da iyi anlaşabilirler.

Bull Terrier Köpek Irkı ve Çocuklar

Birçok kişi bu köpeklerin dış görünümü nedeniyle çok ürkütücü olduğunu düşünür. Evet böyle görünebilirler fakat çocuklarla çok iyi anlaşan köpekler arasında yer aldıkları bir gerçektir. Geniş aileler için uygun olan bu köpeklerin Pitt Bull cinsi köpeklerle karıştırıldığı günümüzde, tam bir aile dostu oldukları bilinir.

Beagle Köpek Irkı ve Çocuklar

Beagle köpek ırkı aslında av köpeği olarak bilinir. Gün içinde sürekli aktif olan çocuklar için iyi bir dost olan Beagle’lar yorulmayan, neşeli, akıllı ve evdeki diğer kişilerle de iyi geçinen köpekler arasındadır. 

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ