Köpeklere Dair Her Şey
En Sevgi Dolu Cins, Golden Retriever
Yazar: - 14 Şubat 2022
266
0

En sevgi dolu cins, Golden Retreiver aynı zamanda en çok sahiplenen köpek cinsleri arasında yer almaktadır. Pek çok kişi yolda yürürken Golden Retreiver köpek cinsiyle karşılaşıp onu sevmek ister. Golden Retreiver cinsi kendini sevenlere her zaman nazik ve kibar bir şekilde yaklaştığı için yeni köpek sahiplenmek isteyenler o cinsi sahiplenmeyi tercih eder.

Golden Retriever Karakter Özellikleri

En sevgi dolu cins, Golden Retreiver karakter olarak pek çok köpekten çok daha farklıdır. İngiltere ve İskoçya asıllı olan bu köpek cinsi hemen her yaştaki insanlar tarafından çok sevilir. Aynı zamanda tatlılıklarından dolayı oldukça ilgi odağı haline gelirler. Golden Rerteiver Türkiye’de çok popüler olan bir köpek ırkıdır. İsimlerine kadar golden olsa da aslında bu köpeklerin ilk örnekleri siyahtır. Şu an hala pek çok yerde siyah renge sahip Golden Retreiver köpekler bulunmaktadır. Bu ırkın en yaygın özelliklerinden biri de aile köpekleri olmasıdır. Aynı zamanda çok zeki köpekler oldukları için çok çabuk eğitilebilmektedir. En zeki köpek ırklarından dördüncü sırada yer almaktadır. Goldenlar kendine güvenen ve sadık bir karaktere sahip oldukları için sahibini mutlu etmeyi isterler. Golden Retreiver köpeklerin yavruları da oldukça sevimli ve tatlıdır. Aynı zamanda yavrulukta da yetişkinlikte de bakımları oldukça rahattır. Hem çocuklarla hem de diğer köpeklerle iyi anlaştıkları için kalabalık ailelilerin en çok tercih ettiği köpekler arasında yer almaktadır. 

Golden Retreiver çok oyuncu ve çok hoşgörülü köpek cinsleridir. Bu köpekler tipik olarak korktukları zaman havlarlar. Bu köpekler çok sosyal ve arkadaş canlısı olarak bilinmektedirler. Sadık olma özellikleri de olduğu için çocuk bakıcılığı yapabilecek kadar güvenilir denilebilir. Bu köpekler çocuk bakıcılığının yanında engellilere de çok yardımcı olurlar. Aynı zamanda karakter özelliği olarak güvenilir, aktif ve çok iyi bir aile köpeği olurlar. 

Golden Retreiver Fiziksel Özellikleri

En sevgi dolu cins, Golden Retreiver fiziksel özellikleri olarak çok sevimli ve dikkat çekicidir. Bu ırk genel olarak altın ve krem renginde değişen bir kürke sahiplerdir. Aynı zamanda dış tüylere yumuşak ve su geçirmezdir. İç tüyleri ise çok sıktır. Kafa yapıları incelendiği zaman güçlü ve geniş sayılabilecek ağız kısımları bulunmaktadır. Genelinin alın çıkıntısı vardır ve dişleri makas gibidir. Göz rengi olarak koyu kahverengine sahiplerdir. Fiziksel olarak bakıldığı zaman Golden Retreiver cinsinin kulakları orta büyüklüktedir. Aynı zamanda kulakları düşüktür. Kuyrukları düz ve uzun olur genelde kıvrık şekilde tutmazlar. Golden Retreiver erkekleri 29 kg ila 34 kg arasında değişir. Dişileri ise 25 kg ila 29 kg arasında değişmektedir. Erkeklerin boyları 56 cm ila 61 santim arasında da dişlerinin boy uzunlukları ise 51 cm ile 56 cm arasında değişir. Ortalama ömürleri ise 10 ila 12 sene arasındadır. 

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ