Köpeklere Dair Her Şey
En Tatlı Köpek Türleri
Yazar: - 06 Ocak 2021
821
0

İnsanların hayat boyunca en yakın sadık, itaatkar ve korumacı canlı türü görevini üstlenen köpekler hayatımızın vazgeçilmez bir parçasıdır. Bazı köpekler ise tatlılıkları konusunda ön plana çıkmaktadır. Siz değerli okuyucularımıza en tatlı köpek cinslerini listeler halinde sunacağız.

Pug Köpek Türü

Dünya üzerinde milyonlarca kişinin hayranlıkla tercih ettiği Pug köpek türü asık ve kırışık suratı ile dikkatleri çekiyor. İnsanlara karşı sevecen karakteri ile birçok insan için en yakın dost özelliğini taşımaktadır. Sahiplerine karşı her zaman itaatkar tavrıalr sergiler ve ara sıra inatçı olma özelliği bulunmaktadır. Gece uyuduğunuz zaman Pug köpek türü ile aynı odada uyumayın. Çünkü yüz şekli hırıltı ve horlamaya olanak sağlar. Gece uyurken ev içinde horlama sesi duyuyorsanız bilin ki bu köpek türü horluyordur.

Malta Köpek Türü

Birçok insan tarafından evde beslenen köpek türleri arasında yer alan Malta köpek türü fazla tüy dökmemesi ile dikkatleri çekmektedir. Tüye karşı alerjisi olan insanlar için harika bir seçenek olan Malta köpeği, insanlarla çok iyi geçinir. Malta köpek türü insanlardan ilgi ister, ilgilenmek için yeterli vaktiniz varsa malta köpek türünü tercih edebilirsiniz. Malta köpeğinin muhteşem vücut şeklini korumanız için düzenli olarak taramanız gerekir. Tarama ve bakım işlemlerini aksatırsanız malta köpeğinin tüm güzelliği zamanla gidecektir. Malta köpek türü yalnız kaldığında davranış bozuklukları meydana çıkmaktadır. Bu köpek türünü fazla yalnız bırakmamak gerekir.

Chihuahua Köpek Türü

Chihuahua köpek türünün oldukça şirin bir görüntüsü bulunmaktadır. Ufak tefek olduğuna sakın kanmayın. Bu köpek türü fazla rahatsız edilmekten ve sıkılmaktan pek hoşlanmaz. Evcil hayvan kategorisinde yer alan bu köpek türü çocuklu aileler için pek uygun değildir. Sahiplerine karşı oldukça itaatkar davranışlar sergileyen bu köpek türü gerekli eğitimler verildiğinde kedilerle iyi anlaşabilmektedir.

Pekinez Köpek Türü

Dünya üzerinde birçok insan tarafından tercih edilen en tatlı evcil hayvan kategorisinde yer alan pekinezler, tam bir kucak köpeğidir. Oldukça şirin bir görüntüsü bulunan bu köpek türünün, sahiplerine karşı sevecendir ve çocuklarla iyi geçinebilmektedir. Egzersiz ihtiyacını ise günlük yürüyüşler ile rahatlıkla tamamlayabilirsiniz. Pekinezler fazla tüy dökmezler, ayda bir ya da iki kere taramanız yeterli olacaktır. Bakımı ise oldukça kolaydır. Pekinezler, sahipleri ile oyun oynamaktan fazlasıyla hoşlanırlar. Bu köpek türünü çocuklu aileler gönül rahatlığıyla tercih edebilirler.

Boston Terrier Köpek Türü

Yavru olduğunda gerekli eğitimler verilmediğinde değerli eşyaları, ayakkabıları ve mobilyaları çiğneme gibi kötü alışkanlıkları bulunan bu tatlı köpek türü çocuklu aileler için muhteşem seçim olacaktır. Oldukça şirin bir görüntüsü bulunan Boston Terrier köpek türünün bakımı kolaydır. Haftada bir ya da iki kere taramanız yeterlidir. Bunlara ek olarak ağız ve diş sağlığını da ihmal etmeyin.

Minyatür Schnauzer Köpek türü

Kendisine has görüntüsü ve atletik yapısı ile dikkatleri çeken Minyatür Schnauzer köpek türü oldukça zeki olması ve itaatkar tavırları ile dikkatleri çekmektedir. Eşi benzeri olmayan tatlılığı ile dikkatleri çeken bu köpek türünün kökeni Almanya’ya uzanmaktadır. Genellikle Fransa ve Almanya’da yaygın olarak tercih edilen bu köpek türünün 3 farklı boyu bulunmaktadır. Standart, dev ve minyatür Schnauzer olarak sınıflandırılan bu köpek türü hem bahçede hem de evde rahatlıkla bakılabilir. Minyatür Schnauzer köpek türünün bakımı her gün yapılmalıdır. Tüyleri günlük taranmalı ve düğümlenmeler engellenmelidir. Günlük egzersiz ihtiyacı bulunmaktadır, günlük 2 saat gezdirmeniz yeterli olacaktır. Soğuk hava şartlarına karşı dayanıklı değildir, bu sebepten ötürü kış aylarında bahçede bakılması pek tercih edilmez.

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ