Köpeklere Dair Her Şey
Köpek Eğitiminde Önemli Noktalar
Yazar: - 01 Ekim 2019
873
0

Dört bacaklı arkadaşınızın eğitimi hem köpek hem de ev sahibi için zaman ve sabır gerektirir. Bununla birlikte, özellikle genç yaşta başlarsanız, köpeğinizi eğitmek için zaman ayırmak, özellikle genç yaşta başlarsanız, birçok fayda sağlar. İyi eğitimli bir köpeğin faydaları, oturup kalabilen bir köpeğe sahip olmanın ötesine uzanır.

Köpek ve Sahip Arasında Daha Güçlü Bir Bağ

Köpek eğitimi süreci, sizin ve köpeğiniz arasındaki bağı güçlendirir. Köpeğinizi eğitmek, tüylü arkadaşınızla daha fazla iletişim kurduğunuz anlamına gelir. Hepimiz iletişimin herhangi bir ilişkide anahtar olduğunu biliyoruz! Erken günlerde eğitime ekstra çaba harcamak, uzun vadede daha mutlu, daha itaatkar ve rahat bir köpeğin tadını çıkarmanızı sağlar.

Ev Kuralları

Eğitim sadece size ve köpeğinize fayda sağlamakla kalmaz, eviniz için harikalar da yaratabilir!

İyi eğitimli bir köpek, arka bahçenizin bir delik mayınına dönüşmesini engelleyebileceğiniz ve en sevdiğiniz ayakkabınızı köpeğinizin yeni çiğneme oyuncağı olmaktan kurtaracağınız anlamına gelir. Evde eğitilmiş bir köpeğin fark edeceğiniz en büyük farklılıklardan biri, dört ayaklı arkadaşınızın işini dışarıda sürdürmesiyle hayatın çok daha kolay olmasıdır.

Sosyalleştirme

Tıpkı insanlar gibi köpeklerin de sosyal hayata ihtiyacı var! Başka köpeklerle birlikte zaman geçirmesini sağlamak, köpeğinizi daha mutlu edecektir. Gelecekteki gezileri huzurlu ve zevkli hale getireceğinden, köpekler için diğer köpeklerle etkileşimde bulunmanın ve yapılmaması gerektiğini öğrenmeleri önemlidir. Böylece sosyal hayatın da hız kazanacak! Bir eğitime ya da bulunduğunuz yerdeki köpek parkına gitmeniz, sizi daha çok sayıda köpek sahibi ile temasa geçirir.

Emniyet

İyi eğitimli bir köpeğe sahip olmak, kendiniz, arkadaşlarınız ve aileniz için daha güvenli bir ortam demektir. Ön kapınızdan yürüyen kimsenin üstüne atlamamayı bilen bir köpek (ne kadar heyecanlı olursa olsun) kendinizi ve ziyaretçilerinizi çizilmekten veya devrilmekten kurtaracaktır. Sadece iyi eğitimli bir köpek, yalnızca etraflarındakiler için değil aynı zamanda köpek için de daha güvenlidir. Çağrıldığında gelen bir köpeğe sahip olmak, tehlikeli durumlarda cankurtaran olabilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ