Köpeklere Dair Her Şey
Köpek Tercihi Yapmada Karakter Etkeni
Yazar: - 01 Ekim 2019
690
0

Neredeyse tüm zamanınızı birlikte geçireceğiniz köpeğin karakterinin sizin ihtiyacınıza uygun olması beraber daha mutlu bir yaşam sürmenizi sağlar. Yavru köpek sahiplenmek istiyorsanız, en az 4-5 aylık olmasını beklemelisiniz. Ancak 4-5 aylarda karakter özeliklerini belli eden yavru köpekler, bu süreçte de anne sütünden mahrum kalmamış ve psikolojik olarak daha sağlıklı oluyor.

Köpek tercihi yapmada karakter etkeni oldukça önemlidir. Bu nedenle karakter olarak bir köpekte ne aradığınızı iyi bilmelisiniz. Örneğin, kardeşler arasında baskın olan yavrular, ileriki yaşlarında sert ve dominant olurlar. Koruyucu olmasını isterseniz bu tür karakter özelliklerine dikkat edebilirsiniz. Köpek bakımında tecrübeli değilseniz, ailenizle birlikte sevimli dakikalar geçireceğiniz, yumuşak karakterli yavruları tercih edebilirsiniz.

Köpek Tercihiniz Kişiliğinizi Ortaya Çıkarıyor

Sahip olduğunuz köpek cinsinin kişiliğinizi yansıttığını biliyor muydunuz? Köpek eğitim uzmanlarına göre köpek tercihiniz kişiliğinizle doğrudan etkili. Bazı cinslere göre ortaya çıkan kişilik özellikleri şu şekilde belirtiliyor:

Alman Çoban Köpeği: Bu cinsi tercih eden kişilerin köpek beslemenin önemini bilenler olarak değerlendiriliyor. Dürüst, kararlı ve vefalı insanlardı. Alman çoban köpeklerinin sahipleri disiplinli, güvenilir ve karakterli kişilik özelliklerini yansıtıyor.

Golden Retriever: Tıpkı Golden Retriever’da rastladığımız gibi sahipleri de sosyal olmaktan ve ailesiyle birlikte zaman geçirmekten keyif alan kişilerin cinsidir. Arkadaşlığa önem veren ve neşeli insanlar olduğunu söyleyebiliriz. Sadakat ve dostluğu ön planda tutan Golden Retriever sahipleri, rahat karakterli, nazik ve zarif kişilerdir.

Labrador: Doğayla iç içe olmayı seven ve spora düşkün kişilerdir. Labrador sahipleri güvenilirdir ve sizi yarı yolda bırakmaz. Güzel ve hoş diye nitelendirilen her şeyden hoşlanırlar. Bu güzel bir yemek bile olabilir.

Jack Russell: Sosyal hayata önem veren, gezmeyi seven ve her an aktif olarak nitelendirebileceğimiz insanlardır. Maceracı oldukları da söylenebilir.

 

 

 

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ