Köpeklere Dair Her Şey
Köpekler Nasıl Eğlenir?
Yazar: - 08 Şubat 2022
456
0

Köpekler nasıl eğlenir konusunda aslında çok da endişe etmemek gerekir. Köpekler sahipleri tarafından ilgi görmeseler bir süre kendi kendilerine oyunlar üreterek eğlenebilirler. Fakat bu oyunlardan aynı zamanda çabuk sıkılırlar. Bu noktada sahipleriyle birlikte onları en çok eğlendirebilecek oyunların oynanması gerekebilir.

Yakalamaca

Her çocuğun oynamayı sevdiği gibi köpeklerin de oynarken en çok keyif aldığı oyunlardan biri yakalamacadır. Köpekler bu oyunu en çok sahipleriyle oynamayı sever. Ya köpek ya da sahip birbirinden kaçar ve yakalayan kaçmaya başlar. Bu oyunu oynarken sahipler köpeklerine övgü yağdırdığı zaman ya da ödül maması verdiği zaman çok mutlu olurlar. Bu oyun aynı zamanda köpeğin enerjisini de attırdığı için ev içerisinde daha sakin kalabilirler.

Saklambaç

Saklambaç oyunu her köpeğin oynarken inanılmaz zevk aldığı bir oyundur. Köpekler saklambaç oyununda çok eğlenir. Bu oyun hem dışarda hem de ev ortamında oynanabilir. Köpeklerle saklambaç oynarken bir yere saklanmalı ve saklanılan yerden ona seslenmek gerekir. Burada dikkat edilmesi gereken ona seslendikten sonra komut vermektir. Oyunu öğrendikten sonra kendi de saklanıp olduğu yerde havlayacaktır.

Frizbi

Köpekler nasıl eğlenir diye bakıldığında herkesin aklına gelen oyunlardan biri de frizbidir. Frizbi oynamak için dışarıda ve alanı geniş bir yerde olmak gerekir. Ev ortamında oynanacak bir oyun değildir. Frizbi köpekleri çok eğlendirirken bir yandan onların enerjilerini atmasına ve kilolu olan köpeklerin hayatına hareket katmasına yardımcı olur. İlk olarak bu oyun köpeğe öğretilmelidir. Köpek frizbi diskini tanımalıdır. Oynamaya başlanan ilk zamanlarda daha yumuşak dokulu bir disk tercih edilmelidir ve daha kısa mesafeli oynanmalıdır.

Su

Köpekler suyu çok seven canlılardır. Özellikle yaz günlerinde su içerisinde çok fazla vakit geçirmeyi severler. Hem serinlerler hem de su içerisinde hareket ederek enerjilerini atarlar. Su içerisinde zaman geçirmek için ev ortamı çok müsait değildir. Bu sebeple denizde ya da bahçede oluşturulan bir su alanı köpekler için daha verimli olacaktır. Bununla birlikte bahçede köpeğe hortumla su atmak da onları oldukça eğlendirir. Köpek eğlenirken aynı zamanda egzersiz de yapmış olur.

Top Oyunları

Köpekler aynı frizbide olduğu gibi topla oynanan oyunları da çok sever. Köpeğin eğlencesine göre top oyunları değiştirilebilir. Bir futbol topu aracılığıyla köpek koşturulabilir. Ya da topu yukarı fırlatarak köpeğin de yukarıya zıplaması sağlanabilir. Top uzak bir bölgeye atıldığı zaman onu bulup getirmek de köpekler için oldukça eğlenceli aktivitelerden biri olur. Köpekler topu sadece biriyle oynamak zorunda değildir. Top kendiliğinden yuvarlanabilen bir cisim olduğu için onu sürüyerek, ileri atarak ve peşinden koşarak da köpekler kendi kendine oynayabilir.

Baloncuk

Köpekler nasıl eğlenir sorusunun cevaplarından bir diğeri de baloncuklardır. Baloncuklar hem köpeği hem de köpeğin sahibini çok eğlendirir. Baloncuk çıkarmak için su, sabun ve bir halka yeterli olacaktır. Baloncuklar çıkarılırken köpekler onları patlatmayı ve peşlerinden koşmayı çok sever. Köpekler baloncuklarla oynarken son derece eğlenirler. Bu oyun hem koşmaya hem de zıplamaya yöneltir. Bu gibi hareketler köpeğin daha sağlıklı olması için gereklidir. Aynı zamanda enerjik köpekler bu oyun sayesinde evde daha sakin bir şekilde kalabilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ