Köpeklere Dair Her Şey
Köpeklerde Yazlık ve Kışlık Kıyafet Seçimi Nasıl Olmalı?
Yazar: - 07 Nisan 2021
644
0

Bizler için her zaman en yakın dost konumunda olan köpeklerin aslında birçok ihtiyacı vardır. Bunlardan en önemlisi barınma, beslenme ve tuvalet ihtiyaçlarıdır. Kendi tuvalet ihtiyaçlarını dışarıda giderebilen köpekler bu özelliğiyle kedilerden ayrılır. Ayrıca köpeklerin günde en az 2 defa dışarıya çıkarılması gerekmektedir. Havanın soğuk ya da sıcaklığına ve yağışlı olup olmadığına göre kıyafet seçimi de yapılmalıdır. Bu yazımızda sizlere köpeklerde kıyafet seçimi nasıl olmalı sorusunun yanıtlarını veriyor olacağız.

Yazlık Köpek Kıyafetleri

Sıcak yaz aylarında kötü koşullardan etkilenebilen köpekler, aşırı sıcak havalardan dolayı hastalanabilir. Genelde iştah kaybı ve kusma gibi semptomlar gözlemlenen köpeklerin güneşten korunması gerekir. Bu nedenle yazlık köpek giysileri seçerken birbirinden farklı modellerden faydalanmanız yeterlidir. Ancak asıl önemli olan durum, sıcaklığın köpek derisine geçişini engellemektir. Açık renkli olan yazlık köpek kıyafetleri, koyu tüylü köpekler için de idealdir.

Bedenine uygun kıyafetlerin seçilmemesi durumunda köpeğiniz bu durumdan kaynaklı rahatsızlığını, kıyafeti giymeyerek ifade edecektir. Bu nedenle yazlık köpek kıyafeti seçerken açık renkli ve bedenine uygun giysiler almanızı öneriyoruz.

Kışlık Köpek Kıyafetleri

Karlı, yağmurlu ve soğuk havalarda köpeğiniz için kullanmanız gereken birçok kıyafet türü bulunur. Köpekler de diğer canlılar gibi soğuk havalarda üşümektedir. Kışlık köpek kıyafetleri sayesinde onların üşümesini engellerken çok daha tatlı görünmelerini sağlayabilirsiniz. Tıpkı yazlık kıyafet seçimi gibi bedenine uygun olması gereken bu giysilerde patilere de takabileceğiniz aksesuarlar bulunmalıdır.

Köpek galoşu olarak da bilinen köpek ayakkabıları, soğuk kış aylarında köpeğiniz için kullanmanız gereken ürünlerdendir. Ek olarak köpeğinizin ev içerisinde ıslak ayaklarla dolaşmasını da yine köpek patiği veya ayakkabılarıyla engelleyebilirsiniz. Köpek ayakkabıları yaz aylarında da kullanılabilir. Çünkü sıcak asfalt, keskin malzemeler veya çividen köpeğinizi korumak için bu ayakkabıların tercih edilmesi gerekir.

Bu yazımızda sizlere köpeklerde kıyafet seçimi nasıl olmalı sorusunun yanıtlarını paylaşmaya çalıştık. Köpeğinizin bedenine göre satın alacağınız giysi ve aksesuarlar onları kış günlerinde soğuktan, yaz aylarında ise sıcaktan koruyacaktır. Yine tercih edeceğiniz ayakkabılar ise hem soğuktan hem de dış faktörlerden patileri korumaya devam edecektir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ