Köpeklere Dair Her Şey
Köpeklerin Sevdiği Meyveler Hangileri?
Yazar: - 07 Temmuz 2021
232
0

Köpeklerin sevdiği meyveler aslında çok sayıdadır. Ancak yazımızın başında hatırlatmamız gereken bir durum var; Köpekler sürekli olarak meyve ya da evde pişen gıdalardan tüketmemelidir. Onlar için kuru mama en ideal beslenme seçeneğidir. Bunun yanında ödül maması olarak yaş mamayı da tercih etmeniz gerekir. Bazı köpek sahipleri, kuru mamaların onlar için tatsız olduğunu düşünebilir. Fakat kuru mamaların farklı ve zengin besin kaynaklarıyla desteklenmeleri nedeniyle böyle bir durumun söz konusu olmadığını söylemekte yarar var. Şimdi köpeklerin sevdiği meyveler hakkında detaylı bilgileri paylaşalım.

Köpeklerin Sevdiği Meyveler

Köpeklere meyve olarak sunacağımız ürünler aslında ödül maması yerine kullanılabilir. Ananas, muz, karpuz, armut, elma ve havuç, köpeklerin sevdiği meyvelerdendir. Vitamin deposu olan bu meyvelerin elbette küçük dilimler halinde verilmesi gerekir. Ayrıca her gün değil, haftada birkaç kez meyve verilmesi yeterlidir.

Köpekler Yoğurt Sever mi?

Evet, köpekler yoğurdu da çok sever. Aslında süt ürünlerine ciddi anlamda değer veren patili dostlarımız için yoğurt zengin bir mineral deposudur. Yine bu süreçte kuru mamayı keserek sürekli yoğurt, meyve ve ev yemeği verilmemesi gerektiği unutulmamalıdır. Özellikle de sütün doğrudan verilmesi, köpeklerde sindirim sorunlarına neden olabilir.

Köpeğe Ne Kadar Muz Verilmeli?

Köpeklere diğer meyve türlerinde olduğu gibi muzun da haftada birkaç gün verilmesi yeterlidir. C ve B6 vitaminleri bakımından zengin olan muz ayrıca zengin bir magnezyum ve potasyum deposudur.

Patili dostlarımız et ve et ürünlerini daha çok sever. Çünkü onların doğasında olan etoburluk, hareketsiz kalmalarıyla beraber bir sorun haline gelebilir. Bu nedenle haftada birkaç kez meyve ve yaş mama ile köpeğinizi desteklemenizi öneriyoruz.

Köpekler meyve dışında sosis, pastırma ve salam gibi işlenmiş ürünleri de severek tüketir. Fakat bu ürünlerin tamamı köpekler için zararlıdır. Tuz ve baharatlı olan bu ürünler zaten işlenmiş olduğu için sindirim sistemi üzerinde sorunlara neden olabilir. Özellikle de çiğ etin köpeklerde parazite sebep olduğu unutulmamalıdır.

Köpeiğiniz için doğru bir beslenme programı oluşturmak isterseniz menüde mutlaka kuru mama olmalıdır. Yaş mama ve meyveler de köpeğiniz için ödül maması olarak kullanılabilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ