Köpeklere Dair Her Şey
Sokak Köpekleri için Hangi Mama Tercih Edilebilir?
Yazar: - 21 Aralık 2020
566
0

Sokak köpekleri için mama tercihi yapılırken bazı durumlara dikkat edilmelidir. Sokakta yaşamlarını sürdürmek zorunda olan sevimli dostlarımızın tamamını sahiplenemeyeceğimizden, en azından yiyecek ihtiyaçlarını karşılayabilmek adına bazı mama önerilerinde bulunacağız. Bu mamalar dostlarımızın günlük mineral ve vitamin ihtiyaçlarını karşılamakla beraber son derece ekonomiktir. Yazımızın devamında sokak köpekleri için mama alternatiflerini takip edebilirsiniz.

Eco Nature Köpek Maması

Sokakta yaşayan 7 yaş ve üzerindeki yaşlı köpekler için Eco Nature köpek mamasını tercih edebilirsiniz. 

Enjoy Köpek Maması

Enjoy köpek maması henüz yetişkin olmayan köpekler için idealdir. Genelde yavru köpekler için üretilen bu mamanın içeriğinde onların sağlığını destekleyen mineral ve vitaminler yer almaktadır. Ekonomik olan bu mamanın kaliteli olduğu da bilinmektedir.

Heydoo Premium Yetişkin Köpek Maması

İştahlı köpeklerin severek tükettiği Heydoo köpek mamaları ciddi anlamda mineral ve vitamin deposudur. Ayrıca bu markanın yavru köpekler için ürettiği mamalar da bulunmaktadır. Bütçenize uygun olarak satın alabileceğiniz Heydoo marka mamalar, sokak köpekleri için mama önerileri arasındadır.

Proline Köpek Maması

Konserve şeklinde satılan Proline köpek mamasının hindili, biftekli, tavuklu ve ciğerli seçenekleri bulunmaktadır. Ancak kuru mamalara göre daha kısa sürede tükenebilen bu mamaların genelde ödül maması olarak tercih edilmesi gerekir.

Sokak Köpekleri Mama Dışında Ne Tüketebilir?

Sokak köpekleri için mama alternatifi bulamayanlar onların karının doyması adına evde rahatlıkla yemek hazırlayabilir. Tavuk haşlama, ton balığı, sulu yemekler, ekmek ve makarna ile et suyu karışımını sokaktaki dostlarınıza rahatlıkla verebilirsiniz.

Tavuk Haşlama: Haşlanmış tavuk, sokak köpekleri için son derece ideal bir yemektir. Ancak tavuğu tam anlamıyla haşlamalı ve kemiklerinden mutlaka ayırmalısınız.

Ton Balığı: Sokak köpekleri ton balıklarını da çok sever. Üstelik kolayca temin edebileceğiniz ton balıkları onlar için son derece sağlıklıdır.

Sulu Yemekler ve Ekmek: Evinizde bulunan ekmekleri herhangi bir kaba bırakıp üzerine de sulu yemeği dökerek sokak köpeklerine ikram edebilirsiniz. Dilerseniz çok az miktarda yoğurt da ekleyebilirsiniz.

Et Suyu ve Makarna Karışımı: Sokak köpeklerine baharatsız ve tuzsuz makarna ile et suyu karışımı verebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ